CV acteur

OPLEIDING

 

1991-1994

Acteursopleiding Toneelschool Arnhem

THEATER

2017

  • Hondenhartje (Nationale Opera & Ballet) 13 t/m 17 meiinfo

2016

  • Hamlet (Theatergroep ZEP) tournee van sep t/m dec 2016info
  • Waldleben (Boslabproductie juli 2016)  recensie

2015

  • Nachtvlucht (Theatergroep Suburbia) tournee van okt 2015 t/m jan 2016 info
  • Hände Hoch, Cowboy! (‘aardappelwestern’ op locatie bij Stichting culturele Projecten Hoogland) sep.
  • Hé jij daar… (herneming in eigen beheer, jan/april)

2014

  • Hé jij daar…(herneming van de monoloog in eigen beheer icm uitgave PAPIEREN LESSEN van Frans Strijards) nov.
  • 13 sep. TF Nederlands Theaterfestival: Cleopatra in Antonius en Cleopatra van Shakespeare tijdens De Kunst van het Sterven info
  • 4 mei Theater na de Dam in Perdu Amsterdam info
  • 2 april in de Rode Hoed #BAM.5 info
  • 8 maart in Oostblok, Sajetplein 39 Amsterdam ‘Schönberg geschetst’ info
  • 27 januari in de Rode Hoed #BAM.4 info

2013

  • Peerke, een icoon (hzt) info
  • Peer Gynt (hzt) info
2012
  • Vertellingen van 1001 nacht (hzt) info
2011
  • De drie uiltjes (nachtgasten) info
  • Mahagonny Songspiel en het lied van de stad… (hzt) info
  • Plot Your City (hzt) info
2010
  • Maximus (nachtgasten)
  • Hé jij daar… (de voortzetting) info
  • Amora (hzt) info
  • De reis om de wereld in 80 dagen (hzt) info
2009
  • Victory Boogie Woogie (hzt) info
2008
  • De grote verkiezingsshow (hzt) info
  • De gebroeders Ouedraogo (hzt) info
2007
  • Lichaam (hzt) info
2006
  • Breekbaar (hzt) info
  • De nacht zingt zijn eigen lied (hzt)
2005
  • Fragmenten (hzt) info
  • 4.48 PSYCHOSE (hzt) info
2004
  • Ludmilla (nationale toneel)
  • Maria Stuart (eindexamen Susanne Kennedy regieopleiding Theaterschool Amsterdam)
2003
  • Het vuil, de stad en de dood (nationale toneel)
  • Medea (Huis te Linschoten)
2002
  • Hooguit 17 (theatercompagnie)
  • Coma (theatercompagnie)
2001
  • De val (art&pro)
  • Uitzicht (tg alaska)
2000
  • Van de brug afgezien (theater v/h oosten)
1999
  • Het verjaardagsfeest (theater v/h oosten)
1998
  • Al mijn zonen (theater v/h oosten)
  • Als de bladeren in Vallombrosa (theater v/h oosten)
1997
  • Een Golem (theater v/h oosten)
1996
  • Phaedra (theater v/h oosten)
1995
  • Jubileum (de bende)
1994
  • Rosa (eigen beheer)

REGIE 
 
 
2015
  • de meiden, (Bogaerts naar Genet) fragmenten voor eigen werk-project 3e jaars ArteZ met Niki Verkaar en Elène Zuidmeer
  • niet ik, (Beckett) eindexamensolo Laurine Booij HKU
 
2014
  • ‘i!’ (naar Tongues van Sam Shepard en Joseph Chaikin) Diewertje Dir en Rutger Martens info (Amsterdamse Theaterschool Lindengrachtfestival)
2012
  • indoor stadsgeheimen van Marcel Osterop met José Kuijpers, Roos Eijmers, Samora Bergtop, Anneke Sluiters e.a. info (hzt)
2011
  • hyperanalemma van Daan Windhorst met José Kuijpers als voice-over e.v.a. (hzt)
  • diner chantant (theaters tilburg)
  • afscheid Leo Pot theaterdirecteur (theaters tilburg)
  • de nacht van de val van Lot Vekemans met Lotje van Lunteren en Heike Wisse info (hzt)
2007
  • mezelf in elf stukken van Marcel Osterop met Samora Bergtop en Marie Christine Opdenkelder (tg rauwster)
2003
  • (regieassistent van Lodewijk de Boer en voorstellingsleider van) jona, de neezegger van Karel Deurlo en Willem Breuker met o.a Willem Breuker Kollektief, Koor Nieuwe Muziek, Jasperina de Jong, Frits Lambrechts, Denis Jannah, Marcel Beekman en Pieter Hendriks
  • de windjes van willy vernietigen alle spiritualiteit met Guus boswijk en Lonneke Dapiran (toneelschool arnhem)
  • stof met Hannah van Mourik Broekman, Joost Bolt, Lotte Bos, Isil Vos, IJbert Verwij, Terri van Splunder(de noordelingen)
2002
  • engelen van Ira Judkovskaja met Saskia Bonarius en Manoushka Kraal (eigen beheer)
2001
  • dik van Raymond Carver met Hanneke Scholten (korte film, toneelschool arnhem)
  • roest met Hanneke Scholten en Wouter van Oord (toneelschool arnhem)
2000
  • sugarbaby met Margje Witermans en Kamilla Hensema (toneelschool arnhem)
1998
  • maar er valt niets te vrezen, ondanks alles zal het een heel gewone geschiedenis zijn… eigen toneelbewerking Witold Gombrowicz’ Kosmos met Maria Kraakman en Nartan Meerlo (toneelschool arnhem)

 

FILM & TV

 
 
2017
  • Fenix (KPN PRESENTEERT (serie on demand) in productie
2016
  • Flikken Maastricht (seizoen 11 bij NPO2)kijken NPO+
    – afl. 6 Blijf van mijn Lijf (2017) … Gemeenteambtenaar
    – afl. 1 Opgejaagd (2016) … Gemeenteambtenaar
  • Petticoat (KRO/NCRV)kijken
    – Thuis (2017) … Tine Veenstra
    – Tegenwind (2017) … Tine Veenstra
    – Winschoten (2016) … Tine Veenstra
    – Offers (2016) … Tine Veenstra
    – Auditie (2016) … Tine Veenstra

 2015

  • De Reis van Bernd Snolveld Jr. (3e jaarsfilm NFA)
  • Tarikat (afstudeerfilm NFA documentaire; tekst voor de voice-over) infokijken
  • Het einde van Monica (masters Thomas Nuyten aan KASK, Gent)
  • Nachtshoppers (korte film van Cengiz Özgök)
  • De lange nasleep van een korte mededeling (One Night Stand-film van Topkapifilms voor VPRO)
 2014
  • Eddy & Coby (one night stand telefilm door NFI Motion Pictures i.s.m. NTR VPRO VARABNN)
  • De ketelmannen schaftkipfilms
  • Als water (tweedejaarsfilm 16mm NFA)
  • Reporter (schaftkipfilms) internationaal film festival Moskou 19 t/m 28 juni ’14 infoschaftkipfilms

2013

  • Ga langs start (afstudeerfilm HKU)
  • Penoza II afl. 2,7 en 8 (KRO)

2012

  • Wil (NTR KORT!) kijken
2011

  • De pioanospeulster (Groninger versie van ‘La Pianiste’ voor de Grote Groninger filmquiz nachtshow) kijken
2009
  • Julia’s hart (telefilm 2009)
2007
  • Landje (Nieuwe Lola’s VPRO) kijken
 
STEMMENWERK
 

2016
  • VoiceOver Art bij De Grote KunstShow edities Den Haag en Haarlem 
 2015
  • VoiceOver Het fantastische gedoe (Sarah Blok & Felix Voogt)luister hier
2014

  • engelse VoiceOver bij pilot van OOG, stadsproject Stichting Nieuwe Helden infoluister hier
2010
  • Klara (nasynch. Zweedse speelfilm) rol: Nita
2009
  • Dr. Dolittle (nasynch. tekenfilmserie) rol: Robot
2006
  • Poppenvlees (hoorspel voor één stem) rol: Alphieluister hier
2005
  • Martin Mystery (nasynch. tekenfilmserie) rol: MOM
2002
  • Spy Kids 3D Game over (nasynch. Amerikaanse speelfilm) rol: Cesca Giggles
 
 
MASTERCLASSES | WORKSHOPS | SPELDOCENT

 
2017
  • speldocent alumni, derde- en vierdejaars Theaterschool De Trap
  • docent derdejaars makers Theaterschool De Trap
2016
  • gastdocent bij Act2Act
2015
  • speldocent 4e jaar acteursopleiding Theaterschool De Trap 
2014
  • docent masterclass finalisten kunstbende! noord-brabant
2013
  • docent masterclass finalisten van solo’s in zuid
2012
  • docent workshop solo aan de vierdejaars docent drama op de Fontysacademie, Tilburg
  • docent masterclass finalisten solo’s in zuid
2007
  • docent workshop tekstbehandeling en samenspel studente arnhemse toneelschool
2006
  • docent masterclass tekstbehandeling studenten arnhemse toneelschool
 

AWARDS | NOMINATIES | SELECTIES

 
2015
  • Het einde van Monica SELECTIE NEDERLANDSFILMFESTIVAL en INTERNATIONAAL KORTFILMFESTIVAL LEUVEN 2015
  • Tarikat (afstudeerfilm) van Jasmijn Schrofer VPRO BESTE DOCUMENTAIRE
  • Tarikat KNF PRIJS
  • De ketelmannen SELECTIE NOORDELIJK FILMFESTIVAL 2015
2014
  • Reporter (film) van Thijs Gloger SELECTIE voor de HOOFDCOMPETITIE van de 36e editie van het MOSCOW INTERNATIONAL FILMFESTIVAL

2013

  • Ga langs start SELECTIE NOORDELIJK FILMFESTIVAL 2013

2010

  • VSCD toneelprijs COLOMBINA 2010 voor de rol van Weduwe Edens in Amora van Peer Wittenbols in regie van Rob Ligthert bij het Zuidelijk Toneel

2008

  • De Grote Verkiezingsshow van Van Houts en De Ket bij Het Zuidelijk Toneel SELECTIE THEATERFESTIVAL 2008

2005

  • 4.48 Psychose van Sarah Kane in regie van Olivier Provily bij ZT Hollandia SELECTIE THEATERFESTIVAL 2005